سامانه AVL

service details image

سامانه AVL

سامانه AVL یا Automatic Vehicle Location System شرکت دانش بنیان مانا اندیشه ستاره خاوران، مجموعه ای از سیستم ها و سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری می باشد که به منظور تشخیص و تعیین موقعیت مکانی و جغرافیایی وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد. از طریق این سامانه می توان به تعیین موقعیت جغرافیایی وسایل نقلیه به وسیله GPS، GSM و GPRS پرداخت. کلیه عملیات انتقال داده ها در این سیستم براساس انتقال رادیویی دیتا و Tech Cell صورت خواهد گرفت.

مواردی نظیر شناسایی محل فیزیکی وسایل و تشخیص سرعت حرکت آن ها در این سیستم قابلیت شناسایی و ذخیره دارند، این اطلاعات قابلیت نمایش روی نقشه های دیجیتالی را داشته و با استفاده از آن ها می توان به تجزیه و تحلیل موارد مختلف پرداخت.

سامانه AVL شرکت دانش بنیان مانا، یک محصول دانش بنیان بوده و با سخت افزارهای تولید و طراحی شده این شرکت سازگاری کامل دارد.

با توجه به ضرورت نیاز به اطلاعات موقعیت دقیق وسایل نقلیه فعال در مسیرهای مختلف، سیستم موقعیت یابی خودکار AVL، سیستم AFC، سیستم حسابداری و تعرفه و سیستم اطلاع رسانی ایستگاهی RTPIS به صورت مجتمع پیاده سازی شده و سامانه جامع مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل درون شهری مانا، شکل گرفته است.

بدون تردید این سیستم یکی از پیچیده ترین و مهم ترین حوزه های مرتبط با سامانه های هوشمند سازی حمل و نقل درون شهری نظیر سیستم های مرتبط با اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو به حساب می آید که مستقیما با فاکتورهایی نظیر زمان انتظار مسافر و سطح کیفی خدمات رسانی در سیستم حمل و نقل عمومی ارتباط دارد.

post image
post image

ویژگی ها و مزایای سیستم:

کاملا آنلاین

از آن جا که در این سیستم تراکنش ها در بستر GPRS به صورت آنلاین به سرور منتقل می شوند، امکان اخذ گزارشات مرتبط با تراکنش ها به صورت لحظه ای و همچنین رصد لحظه ای وضعیت وسایل حمل و نقل امکان پذیر است

یکپارچگی زیر سیستم ها

در این سیستم، با حذف سیستم های جزیره ای، زیر سیستمها های AVL، AFC ، RTPIS، تعرفه و حسابداری و همچنین سیستم های مکاتبات و اتوماسیون اداری با هم تلفیق شده و به صورت یکپارچه در دو سطح مدیریتی و عملیاتی قابل استفاده خواهد بود.

صدور تعرفه الکترونیک و حذف کاغذ

صدور تعرفه به صورت الکترونیک، منجر به حذف هزینه های سربار و همچنین دسترسی سریع و آنلاین به بلیط خواهد شد. بررسی در یک ناوگان اتوبوسرانی درون شهری برای کلان شهر تبریز نشان داد که روزانه حجم سنگینی از انرژی نیروی انسانی، هزینه و زمان جهت صدور، چاپ، توزیع، تکمیل و جمع آوری برگه های حاوی برنامه کاری روزانه اتوبوس ها و رانندگان صرف می گردد.